Česká lázeňská tradice je nedílnou součástí evropské kultury. Díky vysoké kvalitě svých přírodních léčivých pramenů získala výjimečnou pověst a vysokou úctu mezi Evropany.
Františkovy Lázně
Toto malé lázeňské město si zachovalo atmosféru počátku 20. století a je považováno za jedno z nejmalebnějších lázní v zemi díky novoklasickým lázeňským stavbám a pavilonům. Lázně mají mírné klima typické pro podhůří Krušných hor a neuvěřitelně čistý vzduch.
Karlovy Vary
Karlovy Vary jsou největší a nejznámější české lázně. Byly založeny kolem roku 1350 svatým římským císařem a českým králem Karlem IV. Díky své specifické lázeňské architektuře, kolonádám s horkými prameny a impozantními hotely můžete cítit atmosféru města všude. Sláva Karlových Varů je částečně budována také díky slavnému Becherovskému likéru, který se někdy nazývá 13. pramen, a za mezinárodním filmovým festivalem.
Luhačovice
Město Luhačovice leží v malebném údolí v Bílých Karpat, v chráněném území v jihovýchodní části Moravy. Rozkvět Luhačovic nastal na počátku 20. století díky vývoji moderní balneoterapie: Město se postupně stalo vyhledávaným lázeňským komplexem navštěvovaným mnoha významnými osobnostmi, jako byl např. skladatel Leoš Janáček.
Mariánské Lázně
Pás lesa, který je téměř 20 km široký a křižován mnoha turistickými stezkami, prochází přímo lázněmi. Mariánské Lázně se těší vynikající pověsti po celém světě jak pro své léčebné metody a účinné přírodní léčivé zdroje, tak pro své malebné a okouzlující prostředí. Téměř 100 studených pramenů bylo objeveno v okolí města.
Poděbrady
Lázně se zde rozvíjely v 17. století a leží mezi dvěma parky, kde se táhne hustý les po obou stranách Labe. Jeho poměrně nízká nadmořská výška, okolní plochá krajina, stabilní celoroční klima a pramenitá voda jsou hlavními důvody, proč jsou lázně oblíbené u pacientů trpících srdečními chorobami.